KONST / Litografier / Färglitografi 7528082
nr 752 8082
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), 234/350, signerad, motivets mått: 31x42
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 april 2012
kl 17:27:13
8/4 15:53:09
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman